şaşı oku şaşır

Sen gelgit, ben yelkenli…

Artık duygularım dalgaydı sevgi denizinde, sevdiğime olan duygularım ise gelgit.. Oysa gerçek; sevdiğim dalgaydı, bense onda çırpınan yelkenli…

İçimde saklı kalan mı desem, yoksa hapse tıktığım mı? Deli dolu düşüncelerimi; artık istediğim zaman değil, zamanı geldiğinde özgürlüklerine kavuşturacağım. Denedim defalarca gördüm ki, istediğimde değil, duymasına izin verdiğimde, doğru anda, demir parmaklıkları aralayacağım hapisteki düşüncelerimi.

Madem aslolan sadece olması gerekenler, hep susacağım, çıkmayacak düşüncelerime tercüman ağzımdan düşüncelerim. Susacağım, sadece susup bekleyeceğim.

Sevdalı bakışıma bir perde inecek, o perdeyi aralamak yerine saklambaçta değerlendireceğim. Her ona bakmak istediğimde utangaçlığımın kırmızılığı, gerektiğinde saklandığım perdemin fonu olacak, kıpkırmızı hemde… Evet, kırmızı duygular, içimde büyüttüğüm umutlarla birlikte solup, bu güzel mutluluğa güle güle denilmesine anlam veremeden oyun, saklambaç birden bitecek işte, hem de her zaman ki gibi doyamadan.

Bahsettiğim bu sefer aşkın çok ötesinde bir şey, tutku… Güvenin, aslında daha çok mesafelerin, insanların yaşayış biçimlendiricisi olduğunun kanıtıdır kimbilir…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s